Anonim

Jako každý včelařský produkt je med považován za zdroj cenných látek pro lidské tělo. Kromě toho má chuť skvělé a je vhodný pro každodenní stravu. Včely produkují med z nektaru různých květin, keřů nebo stromů, ale jsou obzvláště cenné a užitečné odrůdy, které jsou získávány pouze z určitých druhů rostlin.

Původ medu Phacelia

Fazetový med je považován za prémiový produkt. Získává se z rostliny, která je považována za nejcennější a nejúčinnější rostlinu na výrobu medu. Phacelia pizhmolistnaya patří do rodiny Vodolistnikovye a krásně se v přírodních podmínkách jižního Ruska. Tato každoroční zelená rostlina s krásnými modrými květy je speciálně pěstována včelařům, aby produkovala med s vysokou chutí a léčebnými vlastnostmi.

Od 1 ha phacelie ve včelaře se může dostat až 1500 kg monoflerního produktu. Rostlina rostla 6 dní po zasetí. To je důvod, proč se začíná vysazovat postupně na jaře a během léta. Každá květina může dát až 5 ml včelího chleba, který se včely změní na prvotřídní med. Hmyz shromažďuje nejen nektar, ale také pyl z rostliny. Tento med se často používá pro krmení včel v zimě.

Co by mělo být Phacelia med

Tento med má voňavou květinovou vůni a koláč, ale příjemnou chuť. Ihned po jeho přijetí je téměř průhledná a bezbarvá, ale postupně získává bílý nebo světle zelený odstín. Vzhledem k vysoké koncentraci fruktózy pomalu krystalizuje med a úspěšně se používá v zimě pro zimní včely. Hmyz rád jíst produkt své vlastní produkce. Po úplné krystalizaci získal med Phacelia pastovitou konzistenci.

Křehká chuť a jemná vůně medové phacelie připomíná vápno a je velmi ceněná ve všech svých vlastnostech, a proto se jedná o produkty nejvyšší kvality. Abyste nebyli oklamáni, kupujte phacelia med, jejíž fotka je umístěna níže, potřebujete mít představu o tom, jak to vypadá a jakou strukturu má.

Na med zachoval své fyzikální a chemické vlastnosti, musí být správně uložen. K tomu je lepší použít dřevěné, skleněné nebo smaltované nádoby. Skladovací teplota by neměla překročit 5 - 10 stupňů. Med by měl být držen pryč od silně vonících potravin. Při správném skladování může být trvanlivost prodloužena na 2-3 roky.

Užitečné vlastnosti medu Phacelia

Kromě bezkonkurenční chuti má tato pochoutka vynikající léčebné vlastnosti, které jsou široce používány v tradiční a tradiční medicíně. Díky svému výjimečnému chemickému složení je med Phacelia, jehož prospěšné vlastnosti jsou nadřazeny mnoha jiným odrůdám, používá se při onemocněních kardiovaskulárních, trávicích a nervových systémů. Navíc je díky antimikrobiálním, imunostimulačním, tonickým, analgetickým a antipyretickým účinkům úspěšně používán k léčbě a prevenci nachlazení a zánětlivých procesů v dýchacím systému.

Med Phacelia obsahuje až 70-80% různých cukrů (glukóza, fruktóza, disacharidy), stejně jako užitečné esenciální aminokyseliny, vitamíny a stopové prvky. Mezi minerálními látkami převažují železa, draslík, vápník, stříbro, stroncium, chrom, zinek a další. Tato kompozice má příznivý účinek na celé tělo, zvyšuje jeho stabilitu a zvyšuje ochranné vlastnosti imunitního systému.

Kdo by měl používat tento med

Facetový med, jehož vlastnosti jsou velmi působivé, je indikován pro pravidelné užívání jako dietní přípravek u pacientů s onemocněním gastrointestinálního traktu: vředy, gastritida a další zánětlivé procesy. Sladká medicína se zabývá příznaky, jako je pálení žáhy, nevolnost a dysbióza. Použití medu je velmi užitečné při onemocnění jater. Vysoký obsah jednoduchých cukrů zvyšuje tvorbu glykogenu, což umožňuje zvýšit účinnost těla. Také se úspěšně používá ve stravě při onemocněních ledvin a žlučových cest.

Med Phacelia aktivuje metabolismus, přispívá ke zvýšení lymfodrenáže, zvyšuje funkčnost mozku (zlepšuje paměť, odstraňuje zmatenost atd.). Měl by být používán dětmi a dospělými se sníženou imunitou, s neustálou únavou nebo problémy se spánkem.

Stejně jako každý jiný lék, med Phacelia má své kontraindikace. Alergické reakce na včelí produkty zcela vylučují možnost jejich použití. Diabetes mellitus je také kontraindikací, avšak v mírných množstvích je použití medu phacelia možné u takových pacientů. Jedná se o vysoce kalorický výrobek, takže byste měli omezit jeho denní příjem na 3-4 polévkové lžíce pro dospělé.

Phacelium med a lidové recepty

Takový med se může konzumovat teplým čajem, mlékem nebo vodou, nejlépe před jídlem nebo po několika hodinách po něm. Takový příjem výrobku zvýší jeho pozitivní účinek na tělo. Existuje však více zajímavých způsobů, jak ho používat, založené na populárních receptech:

  • Smíchejte phaceliový med (150 g) s mletými vlašskými ořechy (250 g) a šťávou z aloe (50 g). Vezměte se se zánětlivými onemocněními žaludku třikrát denně a 1 polévkovou lžící před jídlem.
  • Fazetový med (100 g), po smíchání s džusem z cirrus Kalanchoe (20 ml) a 10% alkoholového výtažku propolisu (10 ml) po ošetření ve vodní lázni po dobu půl hodiny je účinným léčením chronické gastritidy.

Tento med je nejen užitečný, ale také velmi chutný, takže podle jakéhokoli populárního receptu s tímto včelařským produktem získáte nejen léčivou směs, ale i vynikající pochoutku.

Doporučená Redakce Choice