Anonim

Studium vždy překvapí člověka. Naléhavý nos, vodnaté oči, mírně zvýšená teplota, nepatrná indispozice jsou známky, které okamžitě přijmou opatření k obnovení neklidného zdraví. Jak rychle vyléčit zima? Každý nemocný si zvolí svůj vlastní způsob léčby. Určité procento dává přednost tradiční medicíně a její metodám, které dokazují čas i lidé. Pomáhá česnek pomoci s nachlazeními?

Česnek jako přírodní prostředek

Přísada mnoha restauračních pokrmů a domácích vaření v kombinaci je domácí lékař, vždy k dispozici po ruce a připravený pomoci kdykoli. Tento výrobek má antibakteriální, antivirový, antiseptický a tonizační účinek.

Je schopen zvýšit odolnost těla před nachlazeními a infekčními nemocemi, takže se doporučuje používat bez čekání na začátek masové epidemie. Několik stroužek česneku denně může snadno zničit bakterie v ústech a zabránit tomu, aby se dále rozšiřovaly tělem.

Složení česneku

Česnek pomáhá s nachlazením, protože obsahuje mnoho užitečných stopových prvků, které mají pozitivní vliv na zlepšení lidského zdraví. Toto je:

 • Phytoncidy jsou aktivní biologické sloučeniny, které inhibují šíření patogenních mikroorganismů (houby, bakterie, mikroby). V krátkém čase mohou zničit všechny viry, které jsou pro člověka nebezpečné. Například česnekové phytoncides mohou zabít tuberkulózní bacilus za 5 minut, zatímco kyselina karbolová to za den a kyselina sírová za půl hodiny.
 • Těkavé látky (terpenoidy, metabolity a další). Díky nim se extrakt a použití esterů česneku posiluje působením na imunitní systém.
 • Allicin je sloučenina síry, silný antioxidant uvolňovaný během mletí česneku a má antibakteriální vlastnosti. Zástupce proti rakovinným buňkám a mikrobům. To má tendenci tenké hlenu, a proto se může snadno vypořádat s problémem jeho akumulace v hltanu a průduchů. Během tepelného zpracování je allicin těkavá, proto je vhodné, aby byl přípravek čerstvý.

Užitečné vlastnosti česneku

Jedinečné složení česneku, oceněné člověkem z dávných dob, dělalo to populární v tradiční medicíně. Výrobek má pro tělo mnoho užitečných vlastností:

 • normalizuje práci dýchacího systému;
 • stimuluje trávení;
 • snižuje množství cukru v krvi;
 • účinně léčí rany;
 • zmírňuje únavu;
 • má vazodilatační, choleretický a diuretický účinek;
 • má vysokou aktivitu proti herpesovým virům a chřipce;
 • posiluje malé cévy a kapiláry.

Pomůže s nachlazením

Jak zacházet s česnekem? Při použití na léčebné účely musíte vědět, že plátky by měly být rozdrceny a ponechány v této formě po dobu 10-15 minut.

Během této doby se uvolní allicin, který v této fázi dokáže maximalizovat své léčebné vlastnosti. Nasekaný česnek musí být důkladně žvýkaný; z polykatých hřebíků v celé formě zotavení bude muset počkat dost dlouho. Když se rozdrtí, česnek se studenou vodou ukáže své léčebné vlastnosti, i když posypete sendvič z másla nebo ho přidáte do zeleninového salátu. Pokud jste zmateni specifickou vůní z úst, můžete žvýkat plátek citronu, větvičku petrželky, skořice, suchého čaje nebo kardamonu, pak opláchněte ústa vodou.

V případě chladu se doporučuje položit několik stroužků česneku do hrnce s hustým dnem, naplnit sklenicí vody na nízké teplotě po dobu 20 minut. V ochuceném česneku přidejte 1 lžičku. citrónovou šťávu a promícháme. Dýchat nad touto párou, dokud se infúze neochladí.

Honey cévní medicína

Existuje velké množství léčiv založených na česneku, ale produkt nejlépe vykazuje své užitečné vlastnosti ve spojení s dalšími přírodními složkami.

Takže směs česneku a medu, kterou potřebujete k broušení několika stroužků česneku na strouhaní, a spojte je s lžičkou medu, snadno ulehčí chlad. Důkladně promíchejte součásti. Před spaním posaďte lžíci připraveného produktu a pijte ho teplou vodou.

Ohřev česneku

V kombinaci s vepřovým tukem bude nakrájený česnek se studentem sloužit jako vynikající oteplovací komprese. K tomu je třeba rozmíchat několik nakrájených plátků zahradního produktu a pár polévkových lžic bavlny nesoleného. Aplikujte výslednou hmotu na vaše nohy, důkladně protřete pokožku, zabalte polyethylenem a vložte ponožky z vlny na vrch. Tento postup se doporučuje v noci. Namísto tuku můžete použít hořčičný prášek, který je ve stejném poměru s česnekem. Při zvýšených teplotách se takový komprese nedoporučuje.

Efektivní vdechování

Při léčbě nachlazení jsou inhalace česneku docela efektivní. Je zapotřebí nalijte horkou vodu do smaltované nádoby, vložte do ní několik nakrájených stroužků česneku a lžičku sody na změkčující účinek. Nebo připravte 3 lžíce oregano, heřmánek a mátou. Před zahájením procedury přidejte nakrájené stroužky česneku na horký bylinný odvar.

Cibulové výpary, které jsou zaměřeny na snížení intenzity nachlazení, doporučujeme dýchat 10-15 minut. Poté se musíte zabalit do deky a jít do postele.

Jsme ošetřeni česnekem

Co dělat, když najednou vyšel zima? Recept: cibulka v množství několika drcených hřebíček by měla být umístěna ve sklenici a naplněna rostlinným olejem (nejlépe olivovým olejem). Trvejte na hodinu. Vezměte malé části uvnitř (pro čajovou lžičku) nebo zvenčí, namažte křídla nosu. Při léčbě bronchiálního astmatu se přes ramena a hrudník potřísní chronická bronchitida, katarální onemocnění, masti z česneku, máslo nebo sádlo.

Léčení nachlazení s česnekem je účinné při použití následující receptury: malé tampony by měly být vyrobeny z bavlny, navlhčeny česnekovým olejem a smíchány do nosu po dobu 20 minut střídavě v každé nosní pasáži.

Když se objeví první známky chladu, slabosti, indispozice, může být do uší vložen česnek. Dospělí se doporučují, aby žvýkali přírodní produkt a pili ho infuzí borůvky. Bude mít proti tělu studený, baktericidní a tonizující účinek.

Cukrový koupel

Snižuje příznaky nachlazení a urychluje hojivý proces léčivé lázně na bázi česneku. Pro jeho přípravu je třeba rozdrtit několik hrotů produktu, umístit do velkého kastrolu a nalít 10 litrů vody. Zakryjte a nechte naplnit přibližně 6-7 hodin. Před koupacími procedurami, ohřejte na pohodlnou teplotu, nalijte do lázně a doplňte požadovanou hlasitost teplou vodou. Doba trvání procedury je 20-30 minut.

Mléko se studeným česnekem je dobré imunitní stimulant. Teplo pití na základě těchto dvou složek je považováno za účinný nástroj k zabíjení patogenních mikroorganismů a zvýšení obranyschopnosti těla.

Sklenice tekutiny spotřebuje 1 stroužek česneku. Tento nápoj, i když nemá příjemnou chuť, ale působí na tělo naprosto silně: zjemňuje dýchací trakt, snižuje kašel, zmírňuje zánět sliznic. Pokud je malátnost doprovázena kašlem, přidejte čajovou lžičku medu do teplého nápoje.

Studený česnek během těhotenství

Katarální onemocnění neomezují stranu budoucích matek a ztmavnou svůj nepříjemný způsob života s obavami z rychlé léčby, která by nepoškodila dítě. Česnek je považován za produkt, který může zvýšit aktivitu dělohy, což je v některých případech hrozbou pro plod. Také léčba zahradní plodinou může způsobit projev alergických reakcí, což není dobré znamení pro těhotné ženy. Může se jednat také o intoleranci na česnek, která se projevuje jako bolest žaludku, pálení žáhy, pálení žáhy. Zvláště nebezpečná léčba přírodních léků v posledních fázích těhotenství.

Podle lékařů by použití česneku v době čekání dítěte mělo být velmi dávkované, ne více než 1-2 stroužky čas od času.

Česnek pro prevenci nachlazení

Posílejte působení česneku kombinováním s cibulí. Při provádění inhalačních přísad by měly být používány ve stejných poměrech. Jako preventivní opatření doporučujeme během epidemie nalít česnek a cibuli s vodou a dát je do interiéru. Inhalační phytoncides budou bránit vstupu patogenních bakterií do těla.

Česnek v kombinaci s medem, zázvorem a citronem má vysoký preventivní účinek.

Lemon je přírodní zdroj kyseliny askorbové a univerzální lék na nachlazení. Jeho potřeba nalít přes vroucí vodu a odstranit chuť; samotné ovoce je nakrájeno na malé kousky, při odstranění kostí. Kombinujte s předem oloupaným a jemně nakrájeným kořenem zázvoru (přibližně 150 gramů) a 5 nakrájenými česnekovými hřebíčky. Tyto komponenty lze míchat pomocí mixéru. Ve směsi přidejte 5 polévkových lžic medu. Hotová směs, charakterizovaná poměrně ostrým specifickým zápachem, musí být určena v suchém, hermeticky uzavřeném obalu a uložena v chladničce. Vezměte čajovou lžičku 2x denně před jídlem. Umyjte teplou vodou. Připravená směs trvá asi týden. Doporučuje se připravovat lék častěji, protože je čerstvý, když vykazuje své vlastnosti mnohem lépe.

Stejně jako u jiných produktů, česnek pro nachlazení má řadu kontraindikací. Mluvíme o nemocech a podmínkách, při nichž je škodlivé na léčbu nachlazení tímto produktem. Jedná se o epileptické záchvaty, cholelitiázu, hemoroidy, poruchy trávicích orgánů. Také při léčbě česneku je důležité pozorovat uklidnění.

Doporučená Redakce Choice