Anonim

Zjistěte zevnitř a podívejte se alespoň o 10 let mladší. K dosažení tohoto cíle není nutné kontaktovat plastické chirurgy. Některé produkty mohou díky své působení na kůži nahradit skalpel. Hlavní věc, že ​​dieta byla nasycena antioxidanty. Řekneme vám, jaké potraviny jsou nejvíce.

Slunečnicová semena

Ořechy a semena jsou plné vitamínu E, který pomáhá chránit vaše buňky a dává pokožce zdravý vzhled a lesk. Přidejte výživné slunečnicová semena do salátů nebo zeleninových sauté. Můžete také bezpečně jíst semena, ale nenechte se příliš unášet - mají spoustu kalorií.

Avokádo

Avokádové ovoce obsahují vitamín E, který pomáhá udržovat pokožku hydratovanou. Podle studií může vitamín E také snížit množství volných radikálů a zabránit poškození kůže z expozice ultrafialovým paprskům.

Sladká paprika

Jíst sladkou papriku, bohatou na vitamín C, může zvýšit hladinu kolagenu. Ale on je ten, kdo dělá kůže pružnou a mladou.

Vejce

Obsahují lutein, jsou potřebné pro pružnost a vlhkost pokožky. Lutein také přispívá k jeho zářivosti. A tento účinek je vždy spojen s mládeží.

Více než polovina života za mříží: neoprávněně odsouzený muž dostane 21 milionů dolarů

Moderní "Amazonky": neobvyklé město, kde muži nemohou žít

Ženský živitel - dnes norma? Odborný posudek

Borůvky

Volné radikály jsou částice, které mohou poškodit kožní buňky a snížit množství kolagenu. Tím začne stárnutí pokožky a tvorba vrásek. Černice pomáhá omezovat volné radikály. Půl šálku těchto bobulí denně může zdvojnásobit množství antioxidantů, které průměrná osoba obdrží za den.

Kiwi

Jedno takové zelené ovoce může poskytnout denní dávku vitaminu C. Připomeňme, že tělo potřebuje k produkci kolagenu. Tento protein je zodpovědný za pružnost pokožky. Jezte více potravin s vitamínem C, abyste zpomalili proces stárnutí.

Zelená listová zelenina

Všechny obsahují lutein a zeaxantin, dvě sloučeniny karotenu, které jsou nezbytné k ochraně kožních buněk a udržení jejich hydratace (vlhkosti). Tyto sloučeniny mohou rovněž pomoci minimalizovat poškození kůže.

"Talent nestačí": úvahy mladé Celine Dionové o její kariéře zpěváka

Drama pro tělo: jak soda pracuje na těle po dobu jedné hodiny

Kyslík je menší: obyvatelé oceánu musí hledat nová místa

Mango

Mango má spoustu beta karotenů. Díky němu je kůže regenerována rychleji, což znamená, že zůstává hladší a bez nových vrásek. Toto ovoce je také bohaté na vitamín A, což je nepostradatelné pro krásu. Dalšími přírodními zdroji vitaminu A jsou meruňky, melouny, mrkev, sladké brambory.

Houby

Houby obsahují selen, který je základním minerálem, který také může zabránit poškození kůže UV zářením. Kromě toho zabraňuje zničení buněk, takže tvář zůstává mladší.

Losos

Je známo, že je bohatý na omega-3 mastné kyseliny. Jsou schopni minimalizovat zánět v těle, a proto ovlivňují vzhled pokožky. Tato ryba také obsahuje vitamín D a antioxidanty, které mohou pomoci snížit riziko rakoviny kůže.

Mořské plody

Lahodné druhy, jako jsou mušle, ústřice a krevety, obsahují zinek, další imunostimulační minerální látku, která může také chránit kožní buňky před poškozením. Navíc je dobrým zdrojem bílkovin s nízkým obsahem kalorií.

Jahody

Toto chutné bobule obsahuje vitamín C a flavonoidy, které podporují a posilují zdraví kůže.

Rajčata

Rajčata obsahují lykopen - pigment, který není v lidském těle syntetizován samostatně. Jedná se pouze z jídla. Rajčata nemohou nahradit opalovací krém, ale lykopen poskytuje dlouhodobou ochranu proti ultrafialovému záření. Může také neutralizovat škodlivé volné radikály.

Zahrňte tyto produkty častěji do vaší stravy pro omlazení a záření pokožky.

Doporučená Redakce Choice