Anonim

Přípravky "Droperidol" pro použití jsou charakterizovány jako antipsychotika, která je derivátem butyrofenonu a má antiarytmickou a kataleptogenní aktivitu. Používání tohoto léku má výrazný anti-šok, antipsychotikum a antiemetický účinek na tělo pacienta. Snížení arytmogenních a tlakových účinků adrenalinu, snížení tlaku v plicní arterie, expanze periferních cév a snížení OPSS je také poskytováno lékem Droperidol. Mechanismus účinku tohoto antipsychotického činidla je založen na blokování alfa-adrenergních receptorů a centrálních dopaminových receptorů.

Tento léčivý přípravek se vyrábí ve formě injekčního roztoku v ampulích o objemu dva, pět nebo deset mililitrů. Jako aktivní složku tohoto léku je droperidol.

Vzhledem k rozsahu tohoto nástroje je hlavním ukazatelem jeho účel neuroleptanalgezie (obvykle v kombinaci s fentanylem). Tento termín se vztahuje k intravenózní celkové anestézii, při níž je osoba vědomá, ale nezaznamenává bolest ani emoce. V tomto případě se nejčastěji užívá lék "Droperidol" (instrukce k použití) při přípravě na anestezie, chirurgické, endoskopické a jiné instrumentální intervence. Indikace pro použití tohoto léku jsou také závažné angina pectoris, infarkt myokardu, šok a bolest v důsledku úrazů, hypertenzní krize. Pro psychomotorické míchání, plicní edém a halucinace se také doporučuje užívat lék "Droperidol". Indikace zahrnují zvracení a nevolnost během chirurgických nebo diagnostických lékařských postupů.

Použití tohoto antipsychotického léku je striktně kontraindikováno, jestliže má pacient přecitlivělost nebo extrapyramidové poruchy. Během těhotenství také není nutné předepisovat lék "Droperidol". Návod k použití zakazuje užívání léku v období laktace. Navíc přímou kontraindikací je věk dvou let. Nakonec je zakázáno užívat toto antipsychotikum během císařského řezu.

Pokud mluvíme o možných nežádoucích účincích spojených s použitím tohoto nástroje, je třeba nejprve upozornit na riziko arteriální hypotenze, dysforie nebo deprese. Ospalost, extrapyramidové příznaky, závratě, halucinace, bronchospazmus, třes, podrážděnost a úzkost mohou také nastat v důsledku podání léku "Droperidol". Pokyny pro použití a malá pravděpodobnost anafylaktických reakcí a vývoje hypertenze (v případě současného užívání fentanylu).

Doporučená Redakce Choice