Anonim

Papilomy jsou malé velikosti nádorů na pokožce benigní přírody. Dávají člověku značné nepohodlí, vypadají docela neestézně a mohou být poměrně početné. Není to tak snadné se jim zbavit, mnoho lidí si pro tento účel cvičí tradiční medicínské recepty, ale nejúčinnější výsledky lze dosáhnout pomocí speciální lékařské péče. Na regálech lékáren najdete jinou masti pro papilom, z nichž každá má zvláštní vlastnosti.

O povaze kožních útvarů

Než se dotknete možných terapeutických opatření, promluvme si o samotné povaze útvarů. Takže ve vzhledu se podobají menším kožním procesům, jsou nejčastěji postiženy oblasti jako podpaží, kůže víček, krk a hrudník. Pokud jde o barevný papilom, může se lišit od světlého odstínu až po bohatou tmavě hnědou barvu. Některé výrůstky jsou vrozené, jiné se v průběhu času vytvářejí kvůli expozici virem nebo infekcím. Bohužel bradavice nebo papilomy nejsou tak neškodné, jak se na první pohled může zdát. V některých případech mohou degenerovat do maligních nádorů.

Recepty tradiční medicíny

Spousta lidí, kteří praktikují domácí péči o vzdělávání. Takže místo lékárny masti na papilom můžete vyzkoušet následující jednoduché a cenově dostupné recepty:

 • Bramborový džus. Používá se pro vnitřní použití, vyrobené z kaše červených odrůd brambor. Doba léčby je 60 dní, dávka je 100 ml denně, někdy před jídlem.
 • Esenciální olej z čajovníku. Aplikujte přímo na nádor dvakrát denně, dokud nejsou dosaženy pozitivní změny. V podobném vzorku lze použít ricinový olej.
 • Kyselina octová. Aplikace na papilomy jednou denně, jedna kapka s pipetou, je poměrně agresivní produkt a může vyvolat komplikace.
 • Džus celandinu. Je vytlačen z rostliny, aplikován na nádor ráno a před spaním. Doba léčby je před výskytem pozitivních změn.

Domácí kompozice pro léčbu

Domácí masti z bradavic a papilomů mohou být vyrobeny na základě česneku a krému na obličej. Jeden středně velký hřebíček se rozdrtí do stavu homogenní kaše (pomocí lisu), který se pak přidá do čajové lžičky jakéhokoliv lidského krému uzpůsobeného pro normální pokožku. Všechny součásti musí být důkladně promíchány a aplikovány na problémovou oblast v malém množství. Terapeutická kompozice je fixována vatou a náplastí. Doba trvání komprese - nejméně 4-5 hodin, nezapomeňte odstranit zbytky z pokožky. Manipulace se opakují denně po dobu 30 dnů.

Salicylová masť a schéma její aplikace

Jedním z nejjednodušších a nejvíce dostupných prostředků k vyřešení tohoto problému je salicylová mast papilloma. Tento lék je bohužel považován za velmi kontroverzní, protože jeho použití může vyvolat místní nepříjemné reakce. Pro léčbu nádorů byla použita kompozice s koncentrací 60%. Při aplikaci se objevuje pocit pálení a někdy i mírná bolest.

Jak přesně je tato papilloma masť používána? Recenze mnoha lidí naznačují potřebu sledovat konkrétní schéma:

 • Pára a vysušte problémovou oblast.
 • Aplikujte salicylovou masti s tenkou vrstvou.
 • Fixujte léčivou látku na postiženou oblast sterilním obvazem.
 • Po 10-12 hodinách odstraňte aplikaci a upravte tvorbu pemzy bez narušení její struktury.

Manipulace se doporučují denně, až do požadovaných výsledků. Pokud se obáváte zranění přilehlé zdravé kůže, jemně je utěsněte lepicí páskou.

Finština "Veruxin"

Papilomové masti jsou k dispozici nejen v naší zemi, ale iv zahraničí. Takže dobré výsledky lze dosáhnout pomocí finského léku Veruxin. Tento produkt je také založen na výše popsané kyselině salicylové. Přehledy léku obsahují informace o jeho vysoké účinnosti a kvalitě součástí používaných při jeho výrobě.

Oxolinová masť

Oxolinová masť může být také použita k léčbě papilomů. Cena je jednou z hlavních výhod této drogy. Pouze 90 rublů získáte dobrý nástroj pro sebeoterapii, aniž byste vyvolávali značné komplikace. Chcete-li se zbavit mini-nádorů na kůži, musíte si zakoupit 3% kompozici, která se používá podle tohoto schématu: třikrát denně po dobu 60 dnů. Existují názory, že oxolinová masť pomáhá omezit tvorbu, ale je třeba si uvědomit, že se doporučuje používat pouze jako součást komplexní terapie.

"Viferon" - komplexní efekt

Dalším populárním řešením pro vyjádření problému je masť Viferon z papilomů. Jeho hlavní účinnou látkou je lidský interferon, lanolin, vazelína a vitamin E. Viskózní složení bílo-žluté barvy má antivirové a imunomodulační vlastnosti.

"Viferon" se aplikuje na tvorbu tenké vrstvy každých 6-7 hodin, ne více než 4krát za jeden den, a to navzdory skutečnosti, že při externím použití je absorpce součástí minimální. Maximální doba trvání léčby je jeden týden. Účinnost terapie závisí na rychlosti jejího provádění. Předpokládá se, že nejlepší výsledky se projevují při provádění léčby ve fázi vzniku primárních příznaků výchovy (zarudnutí, nesnesitelný pocit svědění).

Hlavní výhodou přípravku "Viferon" je absence komplikací z použití masti (zřídka jsou alergické reakce možné) a minimální kontraindikace. Kompozice je povoleno používat k léčbě kůže novorozenců a žen během těhotenství. Jediným omezením je individuální nesnášenlivost složek použitých při výrobě léčivé masti.

Jiné drogy

Seznam mastí z papilomů je poměrně rozsáhlý. Takže může být doplněno následujícími léky:

 • "Verrukatsid". Má silný účinek, ale často způsobuje poleptání kůže.
 • "Dermavit". Při formování a fixním obvazování se doporučuje, aby se komprese opakovaly ne více než pětkrát za sebou.
 • "Podofilox". Princip činnosti spočívá v zabíjení buněk bradavice.
 • "Podofillin". Hlavním úkolem - zabránit rozdělení postižených buněk, přispívá také ke zničení stávajícího nádoru.
 • "Solkoderma". Jako součást léku obsahuje řadu kyselin, které zničují tvorbu.
 • "Perezol". Používá se při kauterizaci bradavic, má významné baktericidní vlastnosti.

Obecná doporučení

Než si vyberete sami sebe masku s papilomem, nezapomeňte na několik jednoduchých, ale velmi důležitých doporučení:

 • Léčba by měla být komplexní, zaměřená nejen na odstranění vnějších projevů, ale také na posílení imunitního systému.
 • Dohled nad lékařem je velmi žádoucí.
 • Genitální infekce způsobené infekcemi mohou degenerovat do maligních nádorů.
 • Obecnými kontraindikacemi pro použití jakékoli masti jsou cukrovka a metabolické poruchy v těle.
 • Je zakázáno používat směsi pro ošetření povrchů kůže o rozměrech více než 20 centimetrů čtverečních.
Doporučená Redakce Choice