Anonim

Téměř vždy se při konkrétním onemocnění snažíme vypořádat se s onemocněním léků zakoupených v lékárně, měli byste však pochopit, že mají mnoho kontraindikací a mohou způsobit nežádoucí účinky jako agresivita, halucinace, zmatenost, nevolnost, zvracení, žaludeční krvácení a mnoho dalších.

Všechny léky mají potenciální zdravotní rizika spojená s jejich použitím. Chcete-li pochopit, zda užívat drogu, musíte si být jisti, že přínos převážení rizik.

Mezi jinými jsou mnohé léky poměrně drahé a často nejsou tak účinné, jak očekáváme. Bohužel, užívání léků vždy problém nevyřeší.

Pokud opravdu chcete zlepšit své zdraví, měli byste se nejdříve pokusit změnit svůj životní styl. S léky, které se snažíte dosáhnout lepšího zdraví, ale ve skutečnosti prostě maskujete příznaky chemickými prostředky. Proto nepřecházejte do nejbližší lékárny s každým kýchnutím, nevolností a bolestí. Vyzkoušejte přírodní alternativy, které vám v tomto článku řekneme.

Při kašli

Namísto sirupu proti kašli zkuste dávku medu.

Rozvodová láska není překážkou. Příběh jednoho páru

Baletka z Ukrajiny se původně přiblížila k tanci a přidala optickou iluzi.

98 let starší manželé znovu vytvořili svůj svatební den po 70 letech

Hustá a viskózní konzistence tohoto přírodního antiseptického činidla činí z medu výbornou náhradu za lékarský sirup na kašel. Obě věci mají v podstatě stejnou věc - kryjí krk antiseptickým lubrikantem, uvolňují podráždění a snižují bolest.

Výzkum ukázal, že lžička medu je lepší než dextrometorfan - účinná látka ve většině léků proti kašli.

K léčbě kašle doma, zkuste tmavší odrůdy medu, protože obsahují více antioxidantů než lehké. Vezměte 2 čajové lžičky, chcete-li zmírnit váš stav, ale nepokoušejte se úplně potlačit kašel, protože je zapotřebí denní kašel, aby se odstranil hlen z plic.

Bolest dolní části zad

Místo toho, abyste užívali nesteroidní protizánětlivé léky (NSAID), zkuste jógu.

Cvičení ke zmírnění bolesti zad jsou mnohem účinnější než chemické léky proti bolesti. Při odmítnutí tablet můžete ušetřit potenciální poškození jater nebo gastrointestinálního traktu, což může být způsobeno prodlouženou závislostí na NSAID (jako je ibuprofen a aspirin) nebo paracetamol.

Chcete-li se zotavit bez léků, proveďte jóga asanas s celkovou délkou 1 hodiny a 15 minut týdně. Vezměte kobru, postavte kolo, můstek, motýl, plavec a válečník a další.

Podívejte se na svět skrz sklo a přibližte se přírodě: sdílejte místa

Přátelství a závisti: šest způsobů, jak rozpoznat "zelené monstrum"

Pět způsobů, jak začít šetřit peníze právě teď

Časté bolesti hlavy

Namísto léku proti bolesti se pokuste uvolnit více, meditovat a spát.

Kdo by si myslel, že užívání léku k zastavení bolesti může skutečně zvýšit bolesti hlavy.

Bolest hlavy z nadměrného užívání může nastat, když lidé užívají léky proti bolesti 15 nebo více dní v měsíci.

Chcete-li dělat bez léků, vyvarujte se komplikovaných léků a co nejvíce omezte užívání pilulek na bolesti. Snažte se užívat léky nejvýše dvakrát týdně. Zaměřte se na relaxaci, odpočinek a spánek, jejichž kombinace výrazně usnadní váš stav.

Mírná deprese

Namísto antidepresiv, pokuste se rekonfigurovat váš mozek.

Chcete-li překonat depresi, zvážit pozorování pozitivních věcí. Pozitivní myšlení, které je podkladem pro samoléčení pro depresi, je známé jako kognitivní terapie, která je založena na povědomí. Pomocí této techniky se zaměřujete na ovládání svých reakcí na určité myšlenky a emoce, naučíte se je objektivně vidět pozitivně. V nedávných studiích se ukázalo, že metoda pozitivního myšlení je stejně účinná v boji proti depresi jako antidepresiva.

Vinní psi, kteří byli zachyceni svými majiteli: výběr fotografií

Mandle, sója nebo kráva: jaký druh mléka je třeba pít, abychom zachránili naši planetu

Společně: Angelina Jolie vyšla se svými 6 dětmi

Chcete-li zastavit roj negativních myšlenek ve vaší hlavě, začněte tím, že se soustředíte na to, co vaše tělo cítí, stejně jako na to, co si myslíte a jaké emoce prožíváte nyní. Pak se zaměřte na dýchání, které vám umožní ponořit se do současnosti. Dále rozšiřte své vědomí na celé své tělo a hluboce se dýchte. Pokud opravdu věříte ve své síly, můžete porazit depresi.

Nespavost

Namísto spacích pilulek se snažte strávit pár bezesných nocí a dělat zajímavou práci.

Pokud trpíte chronickou nespavostí, čtete knihu nebo sledujete TV po celou noc je skvělý nápad. Snížení doby spánku může v budoucnu vést k zdravějšímu spánku v budoucnu, což zmírní nespavost.

Měli byste pochopit, že léky na nespavost nejsou dobrým trvalým řešením, protože ztrácejí účinnost a způsobují závislost v průběhu času.

Pokud obvykle chodíte do postele ve 22 hodin, ale nemůžete usnout až do 1:00, pokuste se lehnout na polštáři o 1:00 - ale probudit se ve stejnou dobu jako vždy. Vytvoříte určitou ztrátu spánku, což usnadní spánek a spánek v následujících nočních hodinách.

Na rozdíl od obyčejné víry, měl Neanderthal rovnou záda. Nový výzkum

3D fotografie a videa na smartphonu - to je již realita

Nový SEREBRO Maxim Fadeev zavolal velkou neúspěch producenta

Zácpa

Místo toho, abyste užívali laxativa, snažte se vypít dostatek vody a zahrnovat potraviny, které mohou mít ve vaší stravě laxativum.

Lidé, kteří používají laxativa pro zácpu, obvykle potřebují zvýšit dávku léku v průběhu času, protože jejich střeva se stávají závislou na tomto léku.

Abyste se s takovým choulostivým problémem vyrovnali pomocí přírodních produktů, vypijte před snídaní 2 plné sklenice vody. Kapalina, jednou ve vašem těle, zlepší průchodnost jídla střevami. Kromě toho jíst více potravin, které obsahují vlákninu, jako jsou banány nebo jablka. Dietní vlákno stimuluje rytmickou kontrakci střeva a pomůže vám snadno zbavit se zácpy.

Astma a alergie

Namísto denních léků instalujte vzduchový filtr doma.

Místo toho, abyste se pokusili změnit způsob, jakým vaše tělo reaguje na podněty, což je způsob, jakým funguje většina léků na léčbu astmatu a alergie, přímo vylučují podněty. Vzduchové filtry mohou významně snížit pravděpodobnost dechu, hrudníku a kašlání.

Studie ukázaly, že vysoce výkonné vzduchové filtry snižují alergeny z koček až o 55% a ze spór hub až na 75%. Jednoduše nainstalujte přenosný vzduchový filtr do své ložnice nebo tam, kde strávíte většinu času, a zjistíte, jak se váš stav zlepšuje.

Chřipka

Místo toho, abyste užívali antivirotika, zkuste zvýšit vlhkost v domě.

Vaše zbraň proti chřipce: zvlhčovač. Větší vzdušný virus chřipky přežívá déle v suchějším vzduchu a bojí se vlhkosti.

Chcete-li zničit virus chřipky, vložte do své ložnice přenosný přenosný zvlhčovač a nastavte jej na 50% vlhkost. Lepší modely přicházejí s ultrafialovým světlem nebo stříbrnými filtry, které se rychleji zbavují virů.

Souhlasíte, je to snadné?

Doporučená Redakce Choice