Anonim

"Co když ..." - mnoho otázek, které začínají s takovou větou, zpravidla obsahují šílené pokračování. A odpověď "Nic dobrého se nestane!" Obvykle jde na všechny možné z nich. Otázka: "Pokud polyknete jehlu, co se stane?" Není také výjimkou. Mimochodem, i když nezajímá všechny v řadě, představuje to určitou zábavu. Zvláště zvědavý člověk pravděpodobně nemůže čekat, až zjistí odpověď.

Co nelze udělat?

To musí být řečeno jako první. Takže pokud se ihla stále dostává do těla, musíte snížit fyzickou aktivitu na minimum. Musíte ležet na posteli a nepocházet z ní až do příchodu lékařů. Proč Zde je důležité znát odpověď na otázku, co se stane, když polknete jehlu.

Tento kovový předmět má ostrý konec. A při působení gravitace se jehla posouvá dolů. Ve skutečnosti se ostrý kus kovu může vlepit do šlachy nebo svalů. A dokonce to zní nebezpečně.

Zvracení také nemůže být způsobeno. Jehla "záchrana" nebude úspěšná. Ale vnitřní orgány jeho "pohybů" mohou být poškozeny.

Někteří lidé si z nějakého důvodu myslí, že klepou na hrudník a vyvíjejí tlak na žaludek. To je také naprosto nemožné. Stejně jako užívání laxativ. Můžete volat pouze lékaře a lehnout - takže si můžete udělat minimální škody.

Zranění z vlastních rukou

Mnoho lidí ignoruje výše uvedené tipy. No, pak to bolet mluvit o důsledcích, které mohou vyplynout z nedbalosti k jejich vlastnímu zdraví.

Pokud například dívka polklo špičku jehly, po níž se rozhodla pít elixíru nebo projímadlo, pak se mohla připravit na nejhorší. Tyto léky nezrychlí proces odstraňování subjektu z těla. Přesunuli jehlu kvůli tomu, že škody budou způsobeny nenapravitelným. Navíc se nemůžete vyhnout poškození gastrointestinálního traktu.

Na místě neleží? Samozřejmě individuální, ale aktivní "uklidňující" běh vyvolává vývoj jehly. Ve svalech a šlachách se mimochodem může pohybovat o 10-20 centimetrů.

A konečně, o srdci. Tam jehlu může proniknout. Za prvé, pronikne žilní stěnou a vstoupí do lumen cévy. Potom s průchodem tekutiny dosáhne srdce. Samozřejmě, je to nepravděpodobné. Nejčastěji jehla prostě propíchnou žíly a uvíznou v lumenu. Ale takový důsledek také není pozitivní výhled.

Důsledky

A teď - přímo o tom, co můžete očekávat, když polyknete jehlu. Co se stane? Nejhorším důsledkem je získání položky do plíce. Nebo v srdci. Pokud lékař nezasáhne včas, pak je možná smrt. V plicích dochází ke vzniku zánětu, který nejčastěji vede ke ztrátě části orgánu. Naštěstí jsou takové případy vzácné. Protože je předmět uvízán v krku nebo patře.

To není vše, co lze očekávat, když polyknete jehlu. Co se stane, když objekt pronikne dovnitř, do žaludku? V 80% situací jehla spuštěna s výkaly. Ale 20 procent pacientů musí provést operaci, aby ji odstranila. A je lepší, aby člověk nehádal, která kategorie zájmu má, ale okamžitě se poradit s lékařem. Protože někdy jehla propichuje střeva nebo dokonce žaludek, který je plný peritonitidy, infekce.

Nicméně, není to všechno, co se může vyskytnout, když polknete jehlu. Co se stane v jiných případech? Někdy se subjekt může usadit v měkkých tkáních. A v takových situacích má člověk pocit nepříjemné bolesti. Ihla musí být stále odstraněna. Jak proces rzi začne v průběhu času, což vyvolá zánět.

Metody extrakce

Tak co dělat, když polknete jehlu? Jak již bylo řečeno, počkat na lékaře, kteří přijmou osobu do gastroenterologického oddělení. Tam bude poslán na rentgenové záření, které bude obsahovat speciální kontrastní látku. Nicméně v tom není nic hrozného, ​​protože je v sázce integrita organismu.

Pokud se v žaludku objeví jehla, je to dobré. Bude odstraněn fibrogastroskopií. Pokud je to předepsáno, pak bude osoba muset trpět nepříjemnými pocity, když je sonda vložena do žaludku. Jehla byla ve střevech? Takže musíte do operace naladit. Pouze tímto způsobem je možné jej extrahovat. Zbývá jen, aby člověk doufal, že hledání jehly nebude taženo. Ale jizva je obvykle působivá.

Jiné případy

Podle statistik dospělí dospívají jehly zřídka. Protože pro to musíte vyzkoušet! Taková nehoda je možná, s výjimkou toho, že pokud člověk něco ušil, utažil nit a pro pohodlí si přitiskl jehlu s rty tak, aby se neohýbal po ruce. A v tom okamžiku se ho někdo zasmál - takže se nemohl zadržet, smál se a reflexně polkl. Ještě častěji se jehly dostanou dovnitř dětí, protože vždy vytahují všechno do úst.

A se zvířaty se tak často stává "obtěžování". Potřebují stejnou pomoc jako lidé. Musíme držet zvíře ve veterinární klinice. Tam lékař provede rentgen a rozhodne, co je potřeba - buď operace, nebo kapalný parafín a speciální obalové obiloviny.

Konečně

Takže obecně je jasné, co se stane, když polknete jehlu. Fotky, které prokazují důsledky, jsou volně dostupné - a to je nepříjemný pohled. Proto musíte tuto položku pečlivě zvládnout a skrýt ji - aby se předešlo nehodám.

Nicméně, kvůli klidu, stojí za zmínku, že nikde nejsou informace o úmrtí, ke kterým došlo po polknuté jehle. Ale osud by neměl být. Pokud se tato situace již stala - je třeba zavolat lékaře.

Doporučená Redakce Choice