Anonim

Pod epilepsií v medicíně se rozumí chronické neuropsychiatrické onemocnění. Je třeba poznamenat, že podle dostupných údajů trpí tato nemoc asi 1% obyvatel naší planety. V tomto článku se budeme zabývat hlavními příznaky a moderní léčbou epilepsie.

Důvody

Odborníci v současné době identifikují několik primárních příčin výskytu této nemoci. Nejběžnější - zvýšená vrozená nebo získaná predispozice mozku přímo ke vzniku záchvatů. To naopak vznikají některými infekcemi nebo mechanickými zraněními. Na druhou stranu se problém může objevit kvůli drogové závislosti, alkoholismu nebo koncipování dítěte, zatímco je pod vlivem alkoholu. Ne poslední role hraje dědičný faktor.

Symptomy

Takže předtím, než se podíváme na otázku léčby epilepsie, promluvme si o příznaky této nemoci. V první řadě pacienti trpí konvulzivní záchvaty, které mohou trvat několik sekund až pár minut. Samotnému útoku často předchází stav tzv. Aury, kdy se objevují sluchové a zrakové halucinace, zimnice a závratě. V období objevu hlavního symptomu pacient vypne vědomí jen několik vteřin a on sám ani vůbec nezaznamená. Tato skutečnost však zůstává bez pozornosti ostatním. Kromě toho kůže pacienta rychle zbledne, koordinace ve vesmíru je narušena, nitka konverzace je ztracena.

Diagnostika a léčba epilepsie

Po objevení prvního záchvatu se doporučuje vyhledejte radu

odborníkům. Neurolog musí předepsat úplné vyšetření, po kterém potvrdí nebo naopak vyvrací diagnózu. Níže se podrobněji podíváme na hlavní metody léčby epilepsie.

Především je třeba poznamenat, že terapie by měla být komplexní. Možná je nejdůležitější složka drog. Jeho hlavním cílem je odstranit tzv. Akutní stavy. Proto jsou pacientům předepisovány neurotropní, antikonvulzivní a psychoaktivní látky. Mějte na paměti, že dávkování a výběr konkrétního léku by měl provádět výhradně kvalifikovaný odborník, založený na individuálních ukazatelích zdraví, fázi onemocnění a některých dalších souvisejících faktorech. Zpravidla jsou předepsány barbiturické léky (například "fenobarbital", "hexamidin", "benzalon"). "Fenobarbital" se vyznačuje schopností snížit excitabilitu motorických center mozku, má sedativní a sedativní účinek. "Hexamidin" se vyznačuje velmi silným antikonvulzivním účinkem. Tento lék je předepsán pro časté konvulzivní záchvaty, které zcela zmizí pod jeho přímým vlivem, a také se zlepšuje celkový duševní stav pacientů.

O léčbě epilepsie může říct i tradiční medicíny. Například můžete použít myrhovou pryskyřici. Jeho kousky by měly být zavěšeny po celém pokoji pacienta, protože jeho zázračné vlastnosti v boji proti onemocněním centrálního nervového systému jsou již dlouho známy. Vynikající možností je lesní seno. Z takových rostlinných surovin je nutné připravit nejčastější vývar, který je následně přidáván do lázně při koupání. Dřevěné uhlí se také dokáže vypořádat s epilepsií. Měl by být důkladně rozseknut a vložen do sklenice vody. Dát výslednému roztoku pacientovi. Po 11 dnech můžete kurz opakovat. Nezůstávejte však pouze na lidových receptech. Je lepší přistupovat k řešení problému v komplexu.

Podle odborníků je osteopatie také velmi účinná. Při komplexní léčbě epilepsie může snížit intenzitu záchvatů a významně zvýšit jejich intervaly.

Závěr

V tomto článku jsme hovořili o tom, co představuje onemocnění nazývanou epilepsie, zdůraznilo její základní příčiny, symptomy a moderní metody léčby. Požehnejte!

Doporučená Redakce Choice