Anonim

Lék "Ambrobene" je považován za poměrně populární mukolytickou látku. Lék má účinek expektorantu. K dispozici v různých formách léků. Níže budeme hovořit o vlastnostech používání roztoku pro inhalaci.

Složení a vlastnosti nástroje

Účinná látka léčiva - Ambroxol. Komponenta, s výjimkou odvykacího přípravku, má sekreolytický účinek. V průběhu výzkumu bylo zjištěno, že sloučenina podporuje stimulaci serózních buněk v žlázách bronchiální sliznice. Když aktivují ciliární epiteliální buňky, viskozita sputa klesá a mukolytická doprava se zvyšuje. Prostředek "Ambrobene" (roztok pro inhalaci), návod k použití obsahuje tyto informace, také má antioxidační účinek. Při použití v kombinaci s antibiotiky (léky jako "Doxycyklin", "Cefuroxim", "Amoxicilin" a další) se jejich koncentrace v bronchiálních sekreci a sputu zvyšuje. Po průniku do těla je terapeutický účinek zaznamenán nejpozději do půl hodiny. Doba trvání účinku není menší než jeden den.

Indikace

Léčivý přípravek "Ambrobene" (roztok pro inhalaci) doporučuje aplikaci aplikace pro akutní a chronickou bronchitidu, bronchiální astma s obtížemi při odvykání sputa. Indikace zahrnují pneumonii, bronchiektázu.

Kontraindikace

Návod k použití přípravku "Ambrobene" (roztok pro inhalaci) nedoporučuje těhotné (v prvním trimestru) pacienty s přecitlivělostí. Léčba ulcerózních lézí trávicího systému je kontraindikována.

Dávkovací režim. Jak chovat "Ambrobene" pro vdechnutí?

Pro postupy používající jakékoliv moderní zařízení (s výjimkou parních zařízení). Před inhalací by měl být léčivý přípravek smíchán s chloridem sodným (roztok o koncentraci 0, 9%) v poměru 1: 1. Tím se dosáhne optimální vlhkosti v zařízení. U pacientů od pěti let se doporučuje užívat 1-2 inhalace denně za 2-3 mililitry, až 5 let - 1-2 krát za 2 mililitry. Pacienti s bronchiálním astmatem by měli být léčeni po podání bronchodilatancií. Vdechování se provádí v normálním normálním dýchání, aby se zabránilo výskytu třesu kašle. Doba trvání léčby je stanovena osobně lékařem.

Prostředek "Ambrobene" (roztok pro inhalaci). Recenze Nežádoucí účinky

Látka může vyvolat bolesti hlavy, slabost, vyrážku. Během léčby je možná nevolnost, průjem, gastralgie. Podle hodnocení dospělých pacientů způsobuje lék zřídka komplikace. Během postupů se objeví kašel. Vzniká v důsledku nevhodného dýchání během inhalace. V tomto případě odborníci doporučují, aby se uklidnili, aby nedocházelo k ostrým dechům. Mnoho rodičů, jejichž děti mají předepsané postupy, mluví o vysoké účinnosti a rychlosti produktu. Navíc tato dávková forma a způsob aplikace jsou optimální pro malé děti. Obecně platí, že léky jsou uspokojivě tolerovány, pacienti zřídka chodí na lékaře se stížnostmi. Před zahájením léčby přípravkem "Ambrobene" (roztok pro inhalaci) doporučujeme pokyny pro použití doporučit konzultovat se svým lékařem.

Doporučená Redakce Choice