Anonim

Gum arabic (z latiny gummi - gumy, arabikus - arabský) je arabská guma, lepkavá šťáva některých druhů akácie, která roste v Africe, Indii a Austrálii. Počátek extrakce arabské gumy je zakořeněn v hluboké starověku. Stromy mají výšku 3, 5 až 4, 3 metru. Proces extrakce gumy se zrychluje aplikací zářezů na kůře stromu, v důsledku čehož dochází k rychlému odtoku pryskyřice. Dále je "sklizeň" ručně vyčištěna z kůry. Je zcela rozpuštěn ve vodě a vytváří lepidlo. Tekuté lepidlo na papír. Gum arabic: co je to? Zvažte více v článku.

Gum arabic, definice


Mezinárodní normy přijaly následující označení: stabilizátor E 414 nebo arabskou gumu e414. Další názvy: akáciová guma (arabská guma). Upravuje skupinu potravinářských přídatných látek, která prodlužuje data exspirace a zlepšuje spotřebitelské kvality výrobků. Látka není zařazena do skupiny nebezpečných pro lidské zdraví. Je široce používán a povolený pro použití v Rusku, na Ukrajině av zemích EU arabské gumy. Co to je? Fotografie ukazují, že látka vypadá jako jantar, a není překvapivé: obojí je dřevěná pryskyřice.

Charakteristiky

Jak jsme již zjistili, získali z některých druhů arabské akácie potravinářský stabilizátor tím, že sbírají pryskyřici ručně.

Extrahovaná přírodní látka je oddělena od kůry, tříděna a čištěna rafinací. Gum arabic se prodává ve formě prášku, krystalů nebo jantarově zbarvených kapiček. Potravinový arabský gumový doplněk má vynikající emulgační a odpeňovací vlastnosti. Rychle vytváří film a dává tekutině určitou strukturu. Nenechává stopu ve vařené nádobě, zatímco dokonale rozděluje tuky. Když se vaření rozkládá na jednoduché cukry. Obsahuje velké množství vlákniny. Pomáhá kvalitativně spojit nekompatibilní textury, určit určitý tvar a neumožňuje, aby se obsah stratifikoval a usadil se. Použití v malých dávkách zanechává pocit plnosti a plnosti žaludku. Proto se doporučuje pro výživu ve stravě.

Emulgátor E-414, jeho funkce

Gum arabic: co je a proč je tak poptávka v mnoha průmyslových odvětvích? Vlastnosti lepidla přispívají k zachování tvaru hotového výrobku, pomáhají dosáhnout požadované viskozity, přispívají k udržení vlhkosti v pekařských výrobcích. Stejná kvalita neumožňuje, aby pivo pěnovalo ve láhvi, dokonale udržovalo tvar želé, nedovoluje, aby se žvýkačka rychle rozpadala v ústech. Provádí řadu dalších funkcí, které v této kategorii nejsou dostupné pro organické sloučeniny.

Potraviny a arabská guma

Co je to a kde se používá, částečně jsme zjistili. Ukazuje se, že sladký zub by byl zbaven mnoha obvyklých dezertů, ne-li arabských gum. Želé a marmeláda, cukrovinky na bázi ovoce, jemné homogenní krémy a šlehačka, zmrzlina by asi nebyla tak atraktivní a chutná, kdyby nebyla pro arabskou gumu. Příprava vysoce kvalitních mléčných, masných a rybích polotovarů a výrobků určených k přímé spotřebě je také zřídka bez této přírodní látky, což je vynikající regulátor vlhkosti. Ovocné jogurty také obsahují arabskou gumu. Co je tato složka? Zvyšuje viskozitu produktu, zachovává konzistenci hotových pokrmů, dává a udržuje tvar výrobků.

Aplikace v pivovarnictví a vinařství

Aromatická guma se podílí na technologii výroby piva, která zpomaluje tvorbu pěny, při výrobě vín na fixaci barvy vín.

Nepotravinářské použití

Suchý arabský práškový prášek se používá k vytváření craquelure v malování, pro výrobu zlata a laku. Imunní vůči organickým rozpouštědlům. Použití arabské gumy zahrnuje výrobu inkoustu a akvarelu. Používá se v litografii, podílí se na procesu vytváření klišé, při přípravě speciálních pracích a čisticích prostředků pro jeho údržbu (mytí klišé pro knížní tisk). Je široce používán ve výrobě kosmetiky: pleťové vody, ochranné krémy. Používá se ke zlepšení viskozity kompozice, jelikož adhezivní základ se přidává k maskám na obličej.

Používá se ve farmaceutickém průmyslu k vytvoření obalů pro tablety, suspenze, emulze a tak dále.

To je široce používán v kosmetologii k výrobě obličeje a těla péči o pleť produkty.

Výhody a poškození arabské gumy pro lidi

Užitná v nepřítomnosti alergenů. Nezpůsobuje podráždění sliznic a gastrointestinálního traktu přímým kontaktem s doplňkem stravy. Snaží se také odstranit z těla soli těžkých kovů a radionuklidů.

O užitečnosti přírodního produktu říká, že E414 je povolen pro použití v kojenecké a dietní výživě. Je dobře známo, že vlastnost arabské gumy snižuje hladinu glukózy v krvi díky vysokému obsahu vlákniny. To usnadňuje diabetikům bojovat proti nemocem. Bojuje s cholesterolem. Vyčistí ucpané nádoby z plaků. Pomáhá při řešení problémů s kardiovaskulárním systémem, metabolismu lipidů. Pomáhá žaludku správně fungovat, prodlužuje trávení jídla a tím snižuje chuť k jídlu. Kvalitativně a rychle pomáhá snižovat váhu. Gum arabic, u kterého se poškození vyskytuje, je kontraindikováno u lidí s onemocněním gastrointestinálního traktu. Nedoporučuje se překročit přípustnou denní dávku potravinářské přídatné látky v množství 2 g / kg lidské hmotnosti.

Závěr

Gum arabský. Co to je? Pokud někdo slyšel toto slovo, pak jen v nějakém kontextu. Po přečtení tohoto článku někteří si mohou vzpomenout, jak si na kmen třešně nasekali kusy zmrzlých kapek a ochutnali je - neškodnou pochoutkou póru dítěte. Gum arabské jídlo je velmi podobné, vlastnosti a chuť.

Naučili jsme se téměř všechno o potravinářské přídatné látce E 414, o tom, kde rostou a jsou vyráběny, o funkcích a vlastnostech tohoto výrobku, o rozsahu, výhodách a škodách potravinářské přídatné látky. Co lze uzavřít? Je prakticky bezpečné pro lidské tělo v jakémkoli věku. Samozřejmě existují kontraindikace k použití, jako každý jiný přípravek nebo lék: všechno je v moderování dobré. Účast na dietních a dětských pokrmech. Proto není tak špatné, jakmile se v tomto odvětví používá. Naučili jsme se, že tento stabilizátor se používá při malování, při vytváření barev a fixačních prostředků. Obecně, jak chápeme, je jeho rozsah rozsáhlý. Mohla by nějaká akáciová pryskyřice změnit naše vnímání potravinářského průmyslu? Co jsme z této oblasti věděli? Prakticky nic. Teď už jen nezapomínáme, že pro každou příležitost je tak nádherná látka.

Doporučená Redakce Choice