Anonim

Bič našeho času - onemocnění, které už všichni známe srdcem. Co jsme my! Dokonce i školák bude schopen uvést jména - mozková příhoda, srdeční infarkt, trombóza - to vše jsou příznaky tlusté krve.

Krev

Krev je nejdůležitější kapalina našeho těla, která zahrnuje tvarované prvky, buněčné inkluze a plazma - vodu, ve kterých jsou rozpuštěny elektrolyty, metabolity, vitamíny, proteiny a další složky. Krev zůstává kapalná kvůli dobře koordinované práci koagulačních a antikoagulačních systémů, spíše konstantnímu poměru složení a stavu plazmatu k jiným prvkům a rychlosti průtoku krve.

Pokud některý z těchto tří faktorů, které podporují krev v požadovaném stavu kapaliny, je oslabený, rozbitý, můžeme cítit některé příznaky husté krve. Tyto signály by neměly být ignorovány.

Tlustá krev: příčiny, příznaky

Viskozita, hustota krve lze kontrolovat pouze laboratorně. Existují podmínky, ve kterých je nutno, aby nedošlo k vážným následkům, naléhavě konzultovat lékaře, aby provedl krevní test.

Symptomy

Krev přenáší kyslík přes naše tělo a jeho zvýšená viskozita oslabuje tento životně důležitý účinek, v důsledku čehož lze pozorovat slabé příznaky husté krev - závratě, slabost a rychlou únavu. To se děje proto, že mozok trpí nedostatkem kyslíku.

Silné příznaky tlusté krve - to je vážnější diagnóza - srdeční selhání, trombóza různých cév, mrtvice, srdeční záchvaty a všechny jejich důsledky.

Důvody

Nejčastějšími důvody jsou pití nedostatečného množství vody, sedavý životní styl, ale bohužel moderní lidé se s těmito jednoduchými akcemi nemohou vyrovnat. Pití a pohybu - to je jednoduché pravidlo pro udržení těla v dobrém stavu! A když pijeme, pak káva, sladké džusy a soda, alkohol a mnoho lidí si ani nepamatuje o vodě. A pohyb je omezen nejlépe v blízkosti místní oblasti. To vše nestačí k udržení požadovaného průtoku krve a plazmatického objemu v krvi.

Existují ale i samostatné nemoci, které se stávají příčinou husté krve, jedná se o:

 • infekční a parazitické nemoci;
 • diabetes mellitus;
 • těžké popáleniny;
 • avitaminóza;
 • fermentopatie;
 • onemocnění jater;
 • otrava (a vše, co vede k dehydrataci prostřednictvím zvracení a průjem).

Dokonce i viskozita krve je ovlivněna hormony, zejména u žen, kvůli její nestabilitě (menstruace, těhotenství).

Tlustá krev: léčba

Všichni víme, že onemocnění je snadnější zabránit, než léčit, a tak hovoříme o prevenci, která pomůže zabránit i mírným příznakům silné krve.

Pít dostatek vody (asi dva litry denně). Kromě toho je nutné do stravy zavést fermentované mléčné výrobky, ovoce a bobule, mastnou rybu, slunečnicový olej, česnek. Tyto produkty by neměly být hodně, obzvláště tučné, ale měly by být pravidelně přítomny u vašeho stolu.

Zbavte se špatných návyků a pohybujte se více.

Existuje mnoho rostlin, jejichž použití ve formě odvarů a infuzí pomůže zklidnit krev a pomáhat zmírnit příznaky silné krve, to jsou:

 • ginkgo biloba;
 • Kavkazská dioskorea;
 • kůň kaštan;
 • jetel.

Pokud již máte velmi silnou krev (příznaky), léčba se provádí výhradně pod dohledem lékaře nebo v nemocnici.

Neubližujte se!

Doporučená Redakce Choice