Anonim

Hernie v slabinách je nepříjemná a vážná nemoc. Vypadá to kvůli nesprávné struktuře nebo poškození břišní stěny, přes otvory, ve kterých mohou vnitřní orgány vyčnívat ven. Léčba inguinální kýly je povinný proces, který pomůže zlepšit kvalitu života pacienta.

Nejprve musíte pochopit příčiny problému. Za prvé, může to být nedostatek svalového vývoje v oblasti svalů. Nadměrné zatížení žaludku může také přispět k jeho vzhledu. Neměla by být odmítnuta a dědičnost, stejně jako porušení vývoje plodu během těhotenství.

Léčba inguinální kýly je přímo závislá na závažnosti onemocnění, stejně jako na umístění výčnělku. Nejčastěji se nachází v horní třetině stehen, v páteři břicha a ve slabinách. Je třeba poznamenat, že tato vada se objevuje stejně u mužů i žen. V poslední době se časté objevují případy detekce kýly u dětí.

Předložený problém má následující příznaky: výčnělek tkání a otok v oblasti svalů. Kromě toho může osoba pocítit bolest a může se objevit po cvičení av klidném stavu. Pokud nebyla provedena léčba inguinální kýly, může být v zanedbané podobě choroba doprovázena nevolností a horečkou.

Je třeba poznamenat, že problém lze nejčastěji vyřešit rychle. Nicméně, pokud se kýla není obzvláště stará o pacienta, pak se nemůžete uchýlit k operaci. Pokud jde o děti, je možné provádět operační akce až po dosažení 2 let věku.

Mnoho pacientů by chtělo vědět, zda je možné provést léčbu inguinální kýly bez operace. V zásadě lze v jednoduchých případech použít speciální bandáž pro oblast svalů, která zabrání vzhledu výčnělků a usnadní život pacienta. Můžete také vyzkoušet speciální cvičení pro posílení svalů břišní dutiny. A měli byste vyzkoušet některé nekonvenční nástroje. Musí však být užívány pouze po konzultaci s lékařem.

Léčba lidských léků na inguinální herni zahrnuje příjem odvarů, ukládání studených kompresí a masti. Ale nemůžete zahřát kýlu. Takže zvažte několik netradičních receptů. Například nakrájíme květiny polní přesličky a tři velké lžíce trávy, vařené v poháru vařící vody. Po ochlazení kapaliny se může vyprázdnit a aplikovat na problémovou oblast jako komprese. Jehněčí odvar pomáhá dobře: musíte vylévat 200 ml vroucí vody nad květiny a držet hodinu. Výsledná kapalina musí být přefiltrována a konzumována 50 g před jídlem.

Dubový infúzní komprimát také pomáhá zmírnit příznaky onemocnění. Léčba inguinální kýly může být provedena pomocí aloe. Chcete-li to provést, stačí odstranit tenkou pleť z mladých listů, udělat několik řezů na ně, posypeme je sodou a připojit je k problémové oblasti. Před tím by měla být oblast kýly léčena alkoholem.

Jedná se o nejčastější léčebné postupy pro léčbu této nemoci. Požehnejte!

Doporučená Redakce Choice