Anonim

V moderním světě existuje mnoho způsobů, jak relaxovat. Jedním z těchto způsobů, jak relaxovat, je vodní dýmka. Často nově vznikající mladé maminky nechtějí změnit svůj obvyklý způsob života a zajímá se, jestli je možné vodní dýmku s HB bez poškození dítěte.

Co je vodní dýmka?

Vodní dýmka přišla k nám z východu, je to láhev s dlouhým úzkým krkem. Hadice jsou připevněny ke spodní části nádoby, na jejichž koncích jsou náústky připevněny. A na horní části je talíř položen šálkem. To zvyšuje vzdálenost, kterou kouř cestuje ze struktury do lidských plic.

V dolní části nádoby je také nalita voda, která pomáhá ochlazovat kouř, který prochází. Dým, který prochází dýchacím ústrojím, tak při vdechování nehoří hrdlo.

Navzdory skutečnosti, že kouření na vodní dýmky je celá ceremonie, která přitahuje svým půvabem a zdokonalením, je pro tělo zcela bezpečné. Proto před kouřením vodní dýmky s HB byste měli opakovaně přemýšlet a vážit vše, protože by to mohlo poškodit matku i dítě.

Množství nikotinu v vodní dýmce

Obsah nikotinu v vodní dýmce je 0, 05% z celkové hmotnosti balení, jelikož balení tabáku váží 50 gramů. Koncentrace nikotinu v tabáku na vodní fajku je tedy v množství 2, 96 miligramů, zatímco počet alkaloidů je 25 miligramů.

Vodní dýmky

Při kouření vodní dýmky, napětí okamžitě ustoupí, osoba uvolní. Lidé jsou navíc často přitahováni procesem výroby vodní dýmky, ve které je atmosféra cítit, což vede k filozofické náladě a míru.

Kouření vodní dýmkou není nutné používat tabák, můžete použít směs kouření s různými chutí. Jako kapalinu můžete použít vodu s přídavkem esenciálních olejů nebo bylinných čajů s bylinami.

Harm

Při kouření vodní dýmky je důležité zvážit následující skutečnosti:

 • Problém hygieny při rozhodování o kouření vodní dýmky by měl být na prvním místě. Není tedy jisté, že po každém postupu v vodních dlaždicích, po každém postupu, jsou všechny náústky, hadice a baňky důkladně vymyty. Kromě toho nelze s jistotou říci, že kapalina v vodní dýmce se mění bezprostředně před každým použitím.
 • Množství kouře absorbovaného během kouření ve vodě je mnohem větší než dávka, kterou může osoba vdechnout při kouření pravidelné cigarety. Je důležité si uvědomit, že kouř je oxid uhelnatý a v důsledku toho osoba, která fouká vodní dýmku po dobu 40-45 minut, dostane stejnou část oxidu uhelnatého, kterou může dostat, když kouří jeden balíček cigaret.
 • Navzdory skutečnosti, že kouř použitý na kouření vodní dýmky, důkladně vyčištěný, zůstává velké množství škodlivých karcinogenů.
 • Kouření vodní fajky znamená silné dýchání kouře, které zcela plní plíce. Skutečnost, že jde o vlhký kouř, je také důležitá, proto se přilne a usadí na stěnách plic.
 • Většina kouřových směsí používaných k naplnění vodní dýmky se nikdy nekontroluje na kvalitu. Proto v takových směsích je možné přítomnost škodlivých látek, které mohou být zdraví škodlivé.

Co jiného je špatná vodní dýmka

Kromě všech výše uvedených je kouření vodní dýmky plné kouření matkami a další nepříjemné následky, které nutně ovlivní zdraví dítěte:

 1. Když kouříme vodní dýmku, člověk se podrobí hlubšímu dechu, než kdyby to byla cigareta, v důsledku čehož se toxické látky akumulují a hromadí v dolní části plic, a proto je velmi obtížné je vstříknout z těla.
 2. Často kouření vodní fajky se provádí ve velké společnosti, když několik lidí používá stejné náustek okamžitě jeden po druhém, což porušuje všechny hygienické normy.
 3. Stejně jako v případě cigaret lze tvrdit, že zatímco kouří vodní dýmku, pasivní kuřák není o nic méně rizikový než aktivní. Nicméně, když kouříte vodní dýmku, všechno je mnohem vážnější, protože velké množství lidí to kouří najednou. Tato skutečnost dává mladému ošetřovatelce důvod k rozmýšlení, můžete kouřit vodní dýmkou s HB, a tím poškodit sebe a dítě, nebo zdržet se a počkat až do konce laktace.

Je kouření vodní dýmky a laktace kompatibilní?

Když žena vodní fajka kouří, kvalita mateřského mléka se výrazně mění, stává se hořkou chutí, díky níž dítě může zcela odmítnout kojit. Často, ti, kteří kouřili vodní dýmku s GW, se mléko začíná zhoršovat a postupně úplně zmizí. Kouření negativně ovlivňuje laktaci a skutečnost, že při vdechování kouře v mléce jsou ztraceny všechny vitamíny a minerály, které jsou užitečné pro správný růst a vývoj dítěte.

Škoda, kterou dítě způsobilo mateřským mlékem po kouření dýmky

Mladá matka není zakázána vypít sklenku šampaňského nebo vína během laktace během dovolené, zatímco kouření vodní dýmkou, zatímco kojení by mělo být vyloučeno.

Tento postup během kojení je plný skutečnosti, že všechny toxiny z kouře vstupují do těla dítěte spolu s mlékem. Tělo malého dítěte v prvních měsících života je stále velmi slabé, takže dítě začne prudce reagovat na požití toxických látek, které ovlivňují křehké tělo s takovými projevy:

 • Dítě ztratilo spánek a chuť k jídlu. Dítě se stává rozmarné, nervózní, neklidné. Kvůli ztrátě chuti k jídlu a spánku rozvíjí letargii a apatii na vše, co se stane.
 • Když toxické látky vstupují do těla dítěte, objevují se v něm všichni známky otravy, které se projevují těžkými křečemi a kolikou v břiše, poruchy fungování orgánů gastrointestinálního traktu.
 • Mohou se objevit známky alergií, astma a akutní plicní nedostatečnosti.
 • Psychická a mentální retardace, ztráta hmotnosti a retardace růstu nejsou vyloučeny.

Co dělat, když se nemůžete zbavit špatných návyků

Otázka, zda je možné kouřit vodní dýmkou s HB, je odhalena, ale pokud není možné tyto škodlivé a škodlivé návyky zbavit ani během laktace, pak minimalizovat riziko vážných následků pro vaše dítě, měli byste dodržovat některá pravidla:

 1. Je přísně zakázáno kouřit, být ve stejné místnosti s dítětem.
 2. Vodní dýmka s HB by měla být kouřena bezprostředně před laktací, protože hlavní koncentrace toxinů a nebezpečných látek v mléce av krvi se vyskytují nejdříve po 3-4 hodinách po kouření.
 3. Každý ví, že je to hormon prolaktin, který je zodpovědný za produkci mateřského mléka v těle kojící ženy. A protože hlavní množství prolaktinu je produkováno v noci, je nejlépe v daném případě kouřit vodní dýmkou během dne.
 4. Po kouření vodní dýmky a před laktací je nutné umýt ruce a obličej, změnit oblečení, protože toxické látky se mohou usadit na věcech a na kůži, a když je dotčen dítětem, vstupují do těla dětí.
 5. Potraviny by měly být snadno stravitelné a vyvážené. Během dne je třeba vypít velké množství kapaliny - nejméně dva litry, aby co nejdříve odebrali z těla všechny toxické a toxické látky získané kouřovkou, které mohou poškodit tělo dítěte.

Pokud jde o to, zda je možné vodní dýmku s GW, odpověď je jednoznačně negativní. Pokud se však tento zvyk zbavíte, měli byste pečlivě dodržovat všechna výše uvedená pravidla, abyste minimalizovali riziko vzniku vážných důsledků pro drobky.

Doporučená Redakce Choice