Anonim

Císařský řez je chirurgický zákrok, který se provádí v situacích, které představují hrozbu pro matku a dítě. Samozřejmě, taková operace je určitým stresem pro tělo ženy a dítě. Zotavení z takové události trvá několik týdnů až šest nebo více měsíců. Milovníci vodních procedur se často zajímají o otázku, kdy jít do lázně po císařském řezu. O pravidlech návštěvy parní komory a bezpečnostních opatřeních popsaných v článku.

Charakteristiky období zotavení

V dávných dobách se mladé matky přestěhovaly do lázně. Obě ženy a děti si zde strávily první dny svého života. Kromě toho nebyly před dodávkou a po tomto procesu žádné omezení týkající se frekvence úpravy vody. Dnes se však situace změnila. Faktem je, že mnoho dětí se narodilo jako výsledek operace.

V tomto ohledu je otázka, kdy můžete ve vaně po císařském řezu, stát se docela relevantní. Koneckonců, doba rehabilitace v tomto případě trvá hodně času. Obnova po operaci zahrnuje určité omezení v životě mladé matky. Tak je ženě zakázáno zvedat těžké předměty. Potřebují nějakou dobu upustit od intimního kontaktu. Pokud jde o vodní procedury, existují také určité omezení, pro které byste měli vědět, kolik můžete po císařském řezu jít do bazénu nebo bazénu.

Doba rehabilitačního období

Obecně platí, že konkrétní data v tomto případě neexistují. Míra návratnosti závisí na individuálních charakteristikách těla mladé matky. U některých žen se stehy léčí dostatečně rychle - již první den. Pro ostatní je tento proces dlouhý a obtížný. Ale otázka, kdy jít do lázně po císařském řezu, odborníci jednoznačně odpovídají. V prvních dvou nebo třech měsících chodit do parní místnosti se nedoporučuje. Každá žena, která podstoupila takovou operaci, by měla pravidelně navštěvovat gynekologa. Procedury pro koupání jsou povoleny pouze se souhlasem lékaře.

Negativní účinky

Jakýkoli chirurgický zákrok vyžaduje určitou rehabilitační dobu. Otázka, kdy jít do lázně po císařském pobytu je důležitá, protože takové aktivity jsou bezpečné, pouze pokud je jizva zcela vyléčena.

Odborníci říkají, že vodní procedury jsou přípustné pouze pro ženy, které mají úplné uzdravení švů. Stav stavu těla mladé matky by měl na základě ultrazvukových údajů posoudit lékař.

Proto, když mluvíte o tom, kdy můžete po císařském řezu jít do lázně, měli byste vědět, že navštěvování parní lázně v prvních dvou měsících je velmi nežádoucí, a to iv případě, že došlo k přirozenému výdeji. Faktem je, že saunu přispívá k vzniku krvácení. A po provedení chirurgického zákroku může být taková komplikace zjištěna až za několik dní a představuje přímou hrozbu pro život ženy.

Obvyklé mylné představy o návštěvě lázně

Některá omezení těchto postupů musí být dodržena do šesti měsíců, protože ignorování důležitých pravidel může vést k závažným komplikacím. Ty ženy, které se ptají, kdy mají jít do lázně po císařském řezu, doporučují lékaři, aby upustili od návštěvy tohoto zařízení po dobu jednoho a půl až dvou měsíců.

V tuto chvíli byste se měli omezit na koupání ve sprše. Existuje mnoho mylných představ o výhodách a poškození saun pro mladé matky. Zde jsou některé z nich:

  1. Procedury koupání přispívají k rozdílu švů. Tento jev je nemožný, avšak je třeba si uvědomit, že v důsledku rozšíření cév, které se po chirurgickém zákroku neobnovily, existuje riziko krvácení.
  2. Nesprávná představnost o zhoršení laktace. Naopak expanze kanálků mléčných žláz při vystavení vysokým teplotám vede k intenzivnímu uvolňování mléka.

Během prvních 60 dnů po porodu by žena měla sprchovat a používat jemné kosmetické prostředky.

Po 2 měsících je možno navštívit saunu, avšak je třeba dodržovat důležité bezpečnostní opatření.

Bezpečnostní opatření

Pokud víte, kdy jít do lázně po císařském řezu, žena by si měla být vědoma následujících opatření:

  • V tomto období byste měli zabránit dlouhodobému vystavení vysokým teplotám. Je lepší, abyste nebyli v parní místnosti více než 5 minut. Sauna by měla být navštívena maximálně pětkrát. Pro spodní prádlo se doporučuje používat předprané a žehlené bavlněné sety. Pokud dojde k oslabení, mladá matka by se měla rychle dostat z parního prostoru a zabalit hlavou vlhkým ručníkem.
  • Po sauně musíte mít chladnou sprchu. Tento postup pomáhá předejít krvácení, protože nízké teploty přispívají k vazokonstrikci.

  • Musíte se zdržet návštěvy bazénu. Plavání přispívá k tvorbě zánětu tkání v oblasti stehu a infekci patogenními bakteriemi.

Pravidla pro provádění vodních procedur po dodání

Aby se zabránilo negativním důsledkům, doporučuje se mladá matka odpočívat ve sprše v průběhu celého období rehabilitace. V tomto případě je třeba vyhnout se příliš vysokým teplotám nebo naopak velmi nízkým teplotám. Můžete se umýt už druhý den po operaci. Je však nutné uzavřít oblast švu, aby na něj nebyla voda. Koupit se doporučuje trvat dva měsíce. Během tohoto období je jizva zcela utažena a nemusíte se bát komplikací.

Pokud se budete řídit všemi pravidly stanovenými odborníkem, šve bude léčit poměrně rychle a rehabilitace nebude trvat dlouho. Žena se brzy vrátí do normálního života. Císařský řez - operace, po níž jsou obnoveny všechny mladé matky. Pacient musí být s tělem opatrný. Je důležité pravidelně navštěvovat lékaře. A milovníci vodního ošetření by si měli být vědomi, kdy jít do lázně po císařském pobytu a dodržovat všechna pravidla a omezení spojená s koupáním.

Doporučená Redakce Choice